Hotel Restauracja Mużakowski

Wypożycz rower i udaj się w trasę

Okolice Hotelu Mużakowskiego to świetne miejsce, by zaplanować aktywny wypoczynek. W bliskiej okolicy znajdują się m.in. wpisany na listę UNESCO Park Mużakowski i czarujący zamek otoczony wodą, ciekawe jeziorami, a także rezerwat przyrody oraz ścieżka geoturystyczna, wiodąca śladami dawnej kopalni węgla brunatnego Babina. Wszystkie te miejsca mogą Państwo eksplorować nie tylko podczas pieszych wędrówek, ale także wycieczek rowerowych. W Ciekawe widokowo trasy pełne atrakcji, zabytków i wspaniałych widoków mogą się Państwo wybrać, wypożyczając rowery w naszym hotelu. Dzięki wypożyczalni nasi Goście mogą swobodnie zwiedzać najpiękniejsze zakątki Mużakowa i Dolnych Łużyc bez konieczności zabierania swoich rowerów na urlop. W wypożyczalni rowerów Hotelu Mużakowskiego znajdą Państwo 18 rowerów miejskich. Są to zarówno modele damskie, jak i męskie. Zachęcamy do skorzystania z nich i odkrywania pięknego otoczenia naszego obiektu.

Wypozyczenie możliwe jest za pośrednictwem recepcji

  • 30 zł/dzień
  • 2 pierwsze godziny gratis
  • powyżej 3 godzin liczymy, jak za cały dzień
  • 50 zł/dzień
  • 1 godzina - 10 zł
  • 2 godziny - 20 zł
  • powyżej 3 godzin liczymy, jak za cały dzień

Hotel Mużakowski położony jest w malowniczym otoczeniu pogranicza polsko-niemieckiego w regionie Dolnych Łużyc. Korzystając z tras rowerowych, mogą Państwo odkrywać województwo lubuskie, okolice Mużakowa i tereny za zachodnią granicą Polski. Lubuskie szlaki rowerowe przebiegające w pobliżu Hotelu Mużakowski wiodą przez geościeżkę dawnej kopalni Babina w Chwaliszowicach i Żarkach Wielkich oraz nieopodal warowni i wieży Rycerzy Rabusiów. Podczas wycieczki rowerowej mogą zobaczyć Państwo znajdujący się zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej Park Mużakowski – obsadzony drzewami, wielki ogród krajobrazowy ze stojącym na wodzie zamkiem. Na trasach rowerowych znajdują się m.in. zabytkowy most arkadowy, ruiny sortowni i brykietowni węgla brunatnego czy zachwycające swoją ciekawą, żółto-brunatną barwą Jezioro Afryka.

Wycieczki rowerowe po Dolnych Łużycach i Mużakowie to doskonała okazja do poznania kultury łużyckiej i lubelszczyzny, a także atrakcji po niemieckiej stronie granicy. Tam można zobaczyć m.in. miejscowość Zelz z urokliwymi terenami morenowymi, rezerwat leśny Schwarze Grube i bajkowy las – Marchenwald, a także wilczy wąwóz – Volfschlucht. W Kromlau znajduje się także przepiękny Park Rododendronów, a w okolicy również jezioro Halbendorf i tereny wzdłuż linii kopalni odkrywkowej. W zależności od wybranej trasy, można także podziwiać krajobraz i okolice największego jeziora Saksonii, Jeziora Berwaldzkiego (Bärwalder See). Trasy o różnym poziomie trudności są doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie czasu, poznanie najpiękniejszych miejsc i atrakcji regionu oraz jego kultury.

Przedstawiamy Państwu kilka propozycji tras rowerowych, dzięki którym nawigując w aplikacji TRASEO – odwiedzicie najciekawsze atrakcje okolicy, nie martwiąc się o orientację w terenie. Wystarczy kliknąć poniższy obrazek – trasy rowerowe Dolnych Łużyc i Mużakowa to propozycje zwiedzania rowerem przygotowane, sprawdzone i opisane przez lokalną grupę - Łęknica się kręci – polecamy. 

Wystarczy kliknąć poniższy przycisk – wybrać trasę > ściągnąć aplikację na telefon ze sklepu Play lub Apple appstore > wpisać w aplikacji na telefonie numer trasy.

W okolicy Hotelu jest wiele miejsc wartych uwagi. Poniżej jest możliwość zapoznania się z atrakcjami, które są w pobliżu.

Dysponujemy 47 komfortowymi pokojami
Pokaż na mapie